Ç.Ü. Ders Kaydı ve Önemli Tarihler

Hazırlık Sınıfları Seviye Belirleme Sınavı: 9 Eylül 2013
Hazırlık Atlama Sınavı: 10 Eylül 2013
Hazırlık Başlangıç Tarihi: 23 Eylül 2013 (Hazırlık okuyacakların ders kaydı yapmasına gerek yoktur)

DGS ve Özel Öğrenci olarak Kazananların kayıt tarihler: 9 Eylül 2013

Çift Anadal ve Yandal Son Başvuru Tarihi 13 Eylül 2013

Ders kayıt tarihleri: 16-20 Eylül 2013
Ders Başlangıç Tarihleri: 23 Eylül 2013
Danışman Onayı 23-27 Eylül 2013 tarihleri arasında olacak ve ders ekleme çıkarma yapabilirsiniz.

2. Öğretimler ders kaydı yapmadan önce İş Bankası, Yapı Kredi ya da Akbank’tan harçlarını yatırmaları gerekmektedir.
1. Öğretimler okulunu uzatmadı ise harç parası/ katkı payı ödemezler.

Ders Kayıtlarınızı yapacağınız link: https://ogrisweb.cu.edu.tr/
Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi. (Öğrenci Numaranız ve TC numaranız ile giriş yapabilirsiniz.)

1. Sınıflar tüm derslerini alacaktır. (30 AKTS alacaksınız)
Üst sınıflar ise 60 AKTS’ye kadar ders alabilirler.

2013-2014 Yılı Kayıtları ile ilgili Duyurular:

1. Danışman Onayı bu yıl son kez uygulanmak üzere geri getirildi. Danışman onayı 23-27 Eylül Tarihleri arasında olacaktır. Her sınıfın en az 1 tane danışman hocası var ve her türlü sorunuzu hocalarınıza sorabilirsiniz.

2. Alan dışı seçmeli derslerinizi (ADS kodlu) 23-27 Eylül tarihleri arasında seçebileceksiniz.

3. 23-27 Eylül tarihlerinde ders ekleme çıkarma yapabileceksiniz.

4. Programda görülmeyen dersleriniz varsa öğrenci işlerine yazılı dilekçe ile başvuru yapın.

5. Mezun durumunda olup güz dönemi dersi bulunmayıp sadece bahar döneminden dersi kalan öğrenciler harç ücretlerini bu dönem yatırmayabilir ancak yürürlükten kaldırılan 3 ders sınavı ocak ayında tekrar gelirse harç yatırmayanlar bu haktan yararlanamaz. (3 Ders sınavının geri gelmesi için çalışıyoruz)

6. Not ortalaması hesaplamaları bu yıldan itibaren AKTS üzerinden olacak, önceki dönem ortalamalarınız değişmeyecek (tekrar hesaplanmayacak)

7. Dönem kredileri AKTS üzerinden düzenlenmiştir ve dönemlik almanız gereken ders 30 AKTS’dir.

8. 1. öğretimlerin ders çakışması durumunda 2. öğretimden ders alması, 2. öğretimlerinde 1. öğretimden ders alma imkanına çarşamba günününden itibaren izin vermilmemektedir. Bu konuyla ilgili de tüm gün rektörlükte görüşmelerimiz devam etti. Yarın tekrar değerlendirilecek ve Salı günü yönetim kurulu toplantısında gündeme gelecek. Çözüm için çalışıyoruz.

Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi

www.twitter.com/cukonseyi

 

www.facebook.com/cukonseyi

cukurovauniversitesi

Ç.Ü. Ders Kaydı ve Önemli Tarihler” üzerine 124 düşünce

 1. merhabalar, 1. öğretim olup okulu uzatanlar normal harç ücreti mi cezalı harç ücreti mi ödeyecekler? Bir de harç ücretlerini ne zaman yatıracaklar? konuları hakkında bilgi verirseniz sevinirim

 2. · ”2013-2014 eğitim-öğretim yılı 16 Eylül 2013 tarihinde başlamaktadır. Hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin bu tarihte YADYO’da bulunmalari gerekmektedir” açıklaması kafamızı karıştırıyor. iptal olduğunu varsayıp 23 eylülde mi gelmeliyiz?

 3. merhabalar.üniversitenize yatay geçiş hakkı kazandım. kayıt için gerekli belgeler (i.ö. için) neler? harç ücretini kayda geldiğimizde bilgilendirildikten sonra mi yatırmalıyız?

 4. Ben 2.öğretim 2.sınıfım 577.50 lira bankaya yatırdım ama bugün öğrenci işlerine tekrar baktım ve yatırmam gereken fiyat 156.50 olarak görünüyor ben paramı geri alabilir miyim ? alabilirsem nasıl alabilirim ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

  • Duyurularımızda harç paranızı 16-20 eylül arasında yatırmanızı söylemiştik acele etmenin bir anlamı yoktu. Şimdi sizi biraz uğraştıracaktır dilekçe yazacaksınız rektörlük öğrenci işlerine fazla ödediğiniz parayı geri iade ederler.

 5. ”2013-2014 eğitim-öğretim yılı 16 Eylül 2013 tarihinde başlamaktadır. Hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin bu tarihte YADYO’da bulunmalari gerekmektedir” yazısına ragmen ertelenme ile ilgili resmi bir yazı halen yok..resmi bir yazı olmadıgı halde derslere katılmazsak devamsızlık sorunu yasarmıyız?

 6. Merhabalar.
  Okulu uzatanlar için harç parası ödeneceği söyleniyor evet ama en son olarak taslak metninin 36. maddesine, öğrenim ücretleri ve katkı paylarının “öğrencinin 4 yıllık eğitimini 7 yıl içinde tamamlayamaması durumunda alınacağı”maddesi eklenmiş. Ama resmi gazetede güncel halini bulamadım. Doğruluğu var mıdır bunun bir bilginiz var mı ?

 7. Merhaba,ben hazirlik sinavini ve sozlusunu gectim(2013 girisliyim yani yeni kayit). Sanirim ders kaydi yaptiracagim 1. sinif icin. Ders kaydi icin universiteye gelmeme gerek var mi yoksa evde internetten yapabilirmiyim? Birde tum dersleri almak zorundayim degil mi?

  • Yukarıda yazıyor hepsi ama tekrar açıklayalım. İnternet üzerinden https://ogrisweb.cu.edu.tr/ sayfasına giriş yapıp 16 – 20 Eylül tarihleri arasında ders kaydınızı yapacaksınız. Sistemde ders kayıt linki olacak ve ders programınız. Ders programında bulunan 1 . sınıf derslerini girip kaydet diyeceksiniz.

   Okul 23 eylülde başlıyor. Ders seçiminde değişiklik yapmak isterseniz 23-27 Eylül arasında yapabileceksiniz. Bu konuda danışman hocalarınız size yardımcı olacak.

 8. Sorulmuş bir soruyu 3. defa soruyorum kusura bakmayın;

  Hazırlık öğrencileri için eğitimin başlayacağı tarih resmi sitesinde yer alan bir duyuruda 23′ü olarak duyuruldu mu. Sitenizde yer alan haberlerin tamamı resmi yazıları kaynak alıyor sanırım.

  Eğer bu haberi ben sitenizden görmeseydim 1 hafta geç açılma durumundan nasıl haberdar olabilirdim? Bu duyuruyu nereden görmem gerekiyordu. Resmi sitede 23′üne ertelendiği konusunda bir duyuru yer alıyor mu.

  İyi çalışmalar.

 9. ben okul öncesi öğretmenliğini kazandım ders kaydı yaparken sitedeki tüm dersleri alacağım değil mi? bir de bu derslere kayıt yaptırınca okula gidip onaylatmam gerekiyor mu? bilgilendirirseniz sevinirim.

 10. Harçları yatırıp internetten ders kaydini yaptktan sonra danışman onayı olmayacakmı? Bazı kisiler var diyor bazilari yok diyor. Var ise onun icinde ayri bi tarih mi olcak? Tesekkurler

 11. İlahiyatta hazırlığın zorunlu olduğu doğru mu? Birde ders kaydını internet üzerinden yaptıktan sonra illa üniversiteye gelip danışmanlığa onaylatmak gerekiyor mu. Gerekiyorsa hangi tarihlerde onaylatmak zorundayız?

 12. kendi bölümümde hazırlık yok. önce sistemden ders kaydı yapmamı söyledir ama bakıyorum öytle bişey çıkmıyor ? birde dersler 16 mı yoksa 23ünde mi başlicak ? yardımcı olursanız sevinirim.

 13. Öncelikle günaydınlar,
  Üniversite kaydı için yatırmamız gereken 577.50 Tl yi yatırıp okul kaydını yaptım.
  Giriş yaptığımda ders kaydı ile ilgili hiçbir şey görünmüyor bende,ödenmesi gereken 0 görünüyor bunun haricinde tekrar harç yatırma durumum var mıdır?Varsa ne kadardır?
  Daha sonra ders kayıt işlemimi nasıl gerçekleştirebilirim?
  Teşekkürler,iyi günler.

 14. merhaba;tek.müh.yeni kazandım.Ancak öğrenci işlerine girdiğimde ders kaydı yapamıyorum.Herhangi bir ders kaydınız bulunamadı yazısı karşıma çıkıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

 15. bahsettiğiniz ders kayıt linkini sistemde göremedim 15 dakikadır sistemdeyim ama bir türlü nerden ders kaydı yapacağımız bulamadım. başka yapamayanlarda var genel bir sorun mu acaba yoksa sorun bizde mi

 16. Selamlar, ben 2.öğretim okuyorum. Kayıt yaptırırken harcın yarısını ödemiştik. yukarıda ki maddelere göre diğer yarısını da bu aralıkta(20 Eylüle kadar) ödemem gerekiyor mu ? ilginiz için teşekkürler. Kolay gelsin.

 17. bugün ders kaydı yapmaya çalıştım ama sadece “ADS101 alaan dışı seçmeli” şeklinde dersle karşılaştım . tüm butonlara bunu seçip kaydet’e bastım sadece 2 ders seçmiş görünüyorum. o da “ADS 101 alan dışı seçmeli” olarak görünüyor. ders seçimini düzeltebilir miyim. ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz.

 18. ben ders kaydımı yaptım tüm dersleri ekledim toplam 26 kredi yapıyor alan dışı seçmeli dersi bile ekledim yanlış mı yapıyorum bilgilendirebilir misiniz rica etsem

 19. Ders kayıtları açılmıştır arkadaşlar sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. 23-27 Eylül arasında danışman hocanızı ziyaret edip derslerinizi kontrol ettirin herhangi bir sorun varsa danışman hocanız düzeltecektir.

  Herkese kolay gelsin

 20. slmlar admin. Sisteme giremiyorum şifremden emin olmama rağmen. Şu an memleketteyim,öğrenci işlerini arasam şifre verebilirlermi bana?. Ayrıca öğrenci işleri bilgi sistemine ” şifremi unuttum ” bölümü konmamasıda çok tuhaf. Saygılar..

 21. ö.işleri bilgi sistemine girdim ders kaydı yapmak için ancak nasıl yapacam kutucukta 13 tane ders var 2 seçmeli digerleri normal her kutucuga 1 tane karışık farkediyormu_?

 22. ben bu yıl mühendislik fakültesine kayıt yaptırdım ancak önceki yıl aöf fakültesinden işletme bitirmiştim benim sormak istediğim İNGİLİZCE İNKILAP TARİHİ VE TÜRK DİLİNDEN muaf olabilir miyim ??

 23. 3 ders sınavını kaldırmak nedir allah aşkına. ne mantıkla yapılmış olabilir ögrenciyi madur etmek dısında. aöf sinde bile 3 ders sınavı geldi bizimkiler kaldırıyor. inanamıyorum

 24. Alandisi ders kaydi icin ogrenci giris sayfasinda verilen like tikladim. Ogrenci numarami ve sifremi giriyorum kabul etmiyor ama sifremle ogrenci giris sayfasindan giris yapabiliyorum. Ne yapmam lazim,alandisi ders secmek icin baska bir sifreye mi ihtiyac var? Yardimci olursaniz cok sevinirim,kolay gelsin..

 25. Ben ve bircok ogrenci alan disi ders secemedik sistem sifremizi kabul etmiyor. Hepimiz magdur kaldik secmeli ders zorunlu ama giris yapamiyoruz. Sorunumuzun giderilmesini istiyoruz. ; (

 26. kolay gelsin 2013 dgs ile kayıt yaptırdım bu dönem devamsızlıktan kalırsam kaydım silinirmi yaz okulu varmı giremediğim dersler için bu konuda yardım isticektim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>