Çukurova Üniversitesi Hazırlık (Yabanci Dil) Sınavları

2013 girişlilerin Ve Bütünleme Öğrencilerinin dikkatine!
YADYO’DA HAZIRLIK OKUYACAK TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

· Bir yıllık YADYO Hazırlık programından muaf olmak için 10 Eylül 2013 Salı günü saat 09.00’da YADYO’da verilecek olan İngilizce Muafiyet (Hazırlık Atlama) sınavına girmeniz gerekmektedir. Bu sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Sınav örneğine http://yadyo.cukurova.edu.tr sayfasından ulaşabilirsiniz.

· YADYO Muafiyet sınavına girecek öğrenciler sınava resimli kimlik belgesi ile birlikte hem KURŞUN KALEM hem de TÜKENMEZ KALEM getirmek zorundadır.

· Muafiyet sınavına girip de başarısız olan veya sınava katılmayan öğrencilerin bir yıl süreyle YADYO hazırlık programına devam etmeleri zorunludur.

· Hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin düzeyleri 9 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 10:00’da YADYO’da yapılacak Seviye Tespit Sınavı sonuçlarına göre belirlenir. Tüm öğrenciler (Muafiyet sınavına girecek olanlar dahil) Düzey Belirleme Sınavına katılmak zorundadırlar.

· Muafiyet ve/veya Seviye Tespit sınavlarına katılmayan öğrencilere mazeret sınavı hakkı verilmez.

· 2013-2014 eğitim-öğretim yılı 16 Eylül 2013 tarihinde başlamaktadır. Hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin bu tarihte YADYO’da bulunması gerekmektedir.
BÜTÜNLEME ÖĞRENCİLERİ 2013 EYLÜL MUAFİYET SINAVINA GİREBİLMEK İÇİN AŞAĞIDA ÖRNEĞİ BULUNAN DİLEKÇEYİ DOLDURUP 19 AĞUSTOS- 3 EYLÜL 2013 TARİHLERİ ARASINDA YADYO ÖĞRENCİ İŞLERİNE TESLİM ETMELİDİRLER.

dilekce

 

yadyo-sinavi

Çukurova Üniversitesi Hazırlık (Yabanci Dil) Sınavları” üzerine 16 düşünce

 1. şeyda

  uluslararası ilişkiler kazandım. sınav zor oluyor mu? seviyem orta düzeyde biraz da ilerlettim yazın çalıştım.

  Yanıtla
 2. gümeysa

  iyi akşamlar ben almamnca öğretmenliğini kazandım hazırlığı almanca olarak mı okucam yoksa ingilizcemi ? veya hazırlık gecme sınavında ingilizce mi çıkacak ? sımdıden cevabınız ıcın teşkkr edrm

  Yanıtla
 3. ertiko

  bu sınava kayıt yaptırmak gerekiyor mu yoksa otomatik olarak 9 eylül de girebiliyormuyuz ben dgs ile yerleştim bu sene

  Yanıtla
 4. Basak

  Merhaba ben Almanca ogretmenligini kazandim kaydimi yaptirdim ve hazirlik okumak istiyorum bu yuzden muhafiyet sinavina girmeyecegim.Hazirlik okumak icin bi yere basvurmam gerekiyor mu? Tesekkur ederim

  Yanıtla
 5. Batuhan

  9 Eylülde (bugün) yapılan seviye tespit sınavına giremedim. Mazeret sınavı olmayacak sanıyorum. En alt seviyeden’mi başlayacağım.

  Yanıtla
 6. Batuhan

  Seviye Tespit Sınavı’na giremedim.16 Eylülde en alt seviye sınıftan’mı başlayacağım ?
  Mazeret sınavı, telafi sınavı gibi bir sınav olmayacak sanırım. Olursa, siteden’mi takip edeceğiz ?

  Yanıtla
 7. Hakan

  9Eylül de yapılan Hazırlık İngilizce Seviye Belirleme Sınavının sonuçlarını internetten öğrenme imkanımız var mı acaba?

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   bu sınav sadece hangi sınıfta olacağını belirlemek içindi ayrıca bir sonuç açıklanmayacak 2 eylülde okula gittiğinizde yadyo duvarlarında hangi sınıfta olduğunuzu öğrenebileceksiniz

   Yanıtla
 8. kazım

  ben iktisat 2.ö deyim bu yıl yerleştim kaydımı falan yaptırdım fakat bana yadyo ıle ılgılı birsey demedıler sınavla alakalı birşey yapmadım hazırlık yok diye biliyorum ne yapmam lazım yardım eder mısınız admın

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir