2. Öğretim Yaz Okulu Ücretleri

Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak başlattığımız girişim Türkiye Öğrenci Konseyi’nin de önemli katkıları sonucunda olumlu sonuçlanarak YÖK’e bağlı tüm üniversitelerde 2. öğretim yaz okulu ücretlerinin 1. öğretim yaz okulu ücretleri ile aynı olması sonucu çıkarıldı.

Kararın alınmasında başta YÖK başkanımız Sn. Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya olmak üzere, Türkiye Öğrenci Konseyi başkanımız Nihat Buğra Ağaoğlu, Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi başkanımız Ahmet Serdar Tat ve tüm emeği geçenlerlere teşekkür ederiz.

Yaz okulunda 1. öğretimlerle aynı derslere girip 2 kat ücret ödeyen 2. ögretim öğrencilerinin magduriyeti giderilmiş.

Karar ile ilgili YÖK’ten gelen resmi açıklama: http://www.yok.gov.tr/content/view/1224/

24 Şubat 2012 tarihinde girişimlere başladığımızı duyurduğumuz 2. öğretim yaz okulu ücretleri çalışmaların yazılı sonucunu 8 Haziran 2012 tarihinde aldık.

Bu tarihler arasında 3 kez YÖK başkanımızla görüştük. Kararın erken çıkarılması adına Üniversitemizde Rektör ve Rektör yardımcılarımızla bir çok görüşüp senato gündemine taşımaya çalışsakta, YÖK’ten çıkarmayı başardığımız karar sonucunda tüm üniversitelerdeki magduriyet giderildi.

Uygulama ilk olarak Çukurova Üniversitesi’nde başladı. Kararın çıkmaması durumunda 1257 lira ödeyecek olan bir arkadaşımız ödeyeceği miktarın yarısı olan 628,5 lirayı ödediği dekontu bizlere gönderip teşekkür etti.

 

2. Öğretim yaz okulu ücretlerinin düzenlenmesi için Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne vermiş olduğumuz dilekçe.

YÖK’ten üniversitelere gönderilen resmi karar yazısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.