3 Ders Sınavı

3 Ders sınavı: Mezun durumuna gelmiş altan 3 dersi kalmış ya da alttan dersi olmayıp 2 ortalamayı tutturamamış olan öğrenciler için mezun olabilmeleri adına yapılan sınavlardır.

3 Ders Sınavının hem Eylül’de hemde Haziran ayında yapılması için önergemizi verdik.

FF ve FD’li 3 dersi olan öğrencilerimiz 11-15 haziran arasında yapılan 3 ders sınavına girerek erken mezun olma şansını yakaladı.

Ayrıca DD ve DC’li dersi olup 2.00 ortalamayı geçemeyip mezun olamayan öğrencilerimiz de aynı şekilde bu sınava girerek ortalamalarını yükselterek mezun durumuna gelebilirler.

Haziran ayında 3 ders sınavına girip başarısız olan öğrenci arkadaşlarımız Eylül ayında tekrar sınava girebilecekler.

Öğrenci Konseyimizin Rektörlüğe vermiş olduğu önergeler 15 Mayıs ve 5 Haziran tarihli senato toplantılarında kabul edildi.

 

3 Ders Sınavı” hakkında 7 yorum

  1. Mezun

    ÇÜ de bu yıl itibariyle 3 ders sınavlarının kaldırıldığını söylüyorlar . Doğrumu acaba ? Benim alttan 2 dersim var 1 ve 1. dönem için erasmusta olduğum için bütlere yetişemiyorum. Eylülde herhangi bir sınav var mı bunun için ?

    Cevapla
  2. AHMET TAŞ

    2015 yılının haziran sonundaki not yükseltme sınavlarına girdim Not ortalamam 1.97 bir tane FF li dersim var 2015 yılının eylül ayında bir sınav daha olacak mı mezun olabilmem için 1 dersim kaldı dönem uzatmak istemiyorum lütfen yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.