Çukurova Üniversitesi Hazırlık (Yabanci Dil) Sınavları

2013 girişlilerin Ve Bütünleme Öğrencilerinin dikkatine!
YADYO’DA HAZIRLIK OKUYACAK TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

· Bir yıllık YADYO Hazırlık programından muaf olmak için 10 Eylül 2013 Salı günü saat 09.00’da YADYO’da verilecek olan İngilizce Muafiyet (Hazırlık Atlama) sınavına girmeniz gerekmektedir. Bu sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Sınav örneğine http://yadyo.cukurova.edu.tr sayfasından ulaşabilirsiniz.

· YADYO Muafiyet sınavına girecek öğrenciler sınava resimli kimlik belgesi ile birlikte hem KURŞUN KALEM hem de TÜKENMEZ KALEM getirmek zorundadır.

· Muafiyet sınavına girip de başarısız olan veya sınava katılmayan öğrencilerin bir yıl süreyle YADYO hazırlık programına devam etmeleri zorunludur.

· Hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin düzeyleri 9 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 10:00’da YADYO’da yapılacak Seviye Tespit Sınavı sonuçlarına göre belirlenir. Tüm öğrenciler (Muafiyet sınavına girecek olanlar dahil) Düzey Belirleme Sınavına katılmak zorundadırlar.

· Muafiyet ve/veya Seviye Tespit sınavlarına katılmayan öğrencilere mazeret sınavı hakkı verilmez.

· 2013-2014 eğitim-öğretim yılı 16 Eylül 2013 tarihinde başlamaktadır. Hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin bu tarihte YADYO’da bulunması gerekmektedir.
BÜTÜNLEME ÖĞRENCİLERİ 2013 EYLÜL MUAFİYET SINAVINA GİREBİLMEK İÇİN AŞAĞIDA ÖRNEĞİ BULUNAN DİLEKÇEYİ DOLDURUP 19 AĞUSTOS- 3 EYLÜL 2013 TARİHLERİ ARASINDA YADYO ÖĞRENCİ İŞLERİNE TESLİM ETMELİDİRLER.

dilekce

 

yadyo-sinavi

Çukurova Üniversitesi Hazırlık (Yabanci Dil) Sınavları” hakkında 31 yorum

 1. şeyda

  uluslararası ilişkiler kazandım. sınav zor oluyor mu? seviyem orta düzeyde biraz da ilerlettim yazın çalıştım.

  Cevapla
 2. gümeysa

  iyi akşamlar ben almamnca öğretmenliğini kazandım hazırlığı almanca olarak mı okucam yoksa ingilizcemi ? veya hazırlık gecme sınavında ingilizce mi çıkacak ? sımdıden cevabınız ıcın teşkkr edrm

  Cevapla
 3. ertiko

  bu sınava kayıt yaptırmak gerekiyor mu yoksa otomatik olarak 9 eylül de girebiliyormuyuz ben dgs ile yerleştim bu sene

  Cevapla
 4. Basak

  Merhaba ben Almanca ogretmenligini kazandim kaydimi yaptirdim ve hazirlik okumak istiyorum bu yuzden muhafiyet sinavina girmeyecegim.Hazirlik okumak icin bi yere basvurmam gerekiyor mu? Tesekkur ederim

  Cevapla
 5. Batuhan

  9 Eylülde (bugün) yapılan seviye tespit sınavına giremedim. Mazeret sınavı olmayacak sanıyorum. En alt seviyeden’mi başlayacağım.

  Cevapla
 6. Batuhan

  Seviye Tespit Sınavı’na giremedim.16 Eylülde en alt seviye sınıftan’mı başlayacağım ?
  Mazeret sınavı, telafi sınavı gibi bir sınav olmayacak sanırım. Olursa, siteden’mi takip edeceğiz ?

  Cevapla
 7. Hakan

  9Eylül de yapılan Hazırlık İngilizce Seviye Belirleme Sınavının sonuçlarını internetten öğrenme imkanımız var mı acaba?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   bu sınav sadece hangi sınıfta olacağını belirlemek içindi ayrıca bir sonuç açıklanmayacak 2 eylülde okula gittiğinizde yadyo duvarlarında hangi sınıfta olduğunuzu öğrenebileceksiniz

   Cevapla
 8. kazım

  ben iktisat 2.ö deyim bu yıl yerleştim kaydımı falan yaptırdım fakat bana yadyo ıle ılgılı birsey demedıler sınavla alakalı birşey yapmadım hazırlık yok diye biliyorum ne yapmam lazım yardım eder mısınız admın

  Cevapla
 9. Ahmet

  Kızım İşletme-İngilizce kazandı ancak hazırlık sınıfında başarısız oldu. Bu yıl 2.kurdan devam ediyor 13-15 ocak 2014 deki sınavda da başarısız olursa Haziran ayındaki sınava kadar yine okula devam edecekmi yoksa sadece sınavamı girecek.
  İlginiz iççin şimdiden teşekkür.

  Cevapla
 10. muhammet

  iyi geceler ben gaziantep üniversitesinde hazırlığı geçtim sınavla çukurovayı kazansam tekrardan hazırlık okur muyum ?

  Cevapla
 11. busra

  Ben uluslararası ilişkiler kazandım bir yıl hazırlık okumak zorunludur dendi direk hazırlığa başladım yadim de okurken duyuru astılar bölüm zorunlu degil devam zorunlulugu aranmaksızın bölüme başlayabilir diye biz bu yıl direk bölüme basliycaz dimi ben doğruluğundan emin olamadım bir de size sorim dedim yanıtlarsaniz çok memnun olucam Teşekkürler.

  Cevapla
 12. ayse

  ben psikoloji kazandım muhafiyet sınav tarihleri ve dilekçe tarihi nedir ayrıca sınav örneklerini nerde bulabilirim

  Cevapla
 13. emine

  ben bju sene hazırlık okudum ama geçemedim fnale grrmeye hak kazanamayacağm belliydi bende 4. vizeye grmedim şimdi büt için dilekçede veremedim versemde geçemeyeceğim ama ben türkçe bölüme geçmek istiyordum büte girmediğim için türkçe bölümede geçememe gibi bir durum ortaya çıkıyormu?

  Cevapla
 14. ebru

  Bn yadim de okuyorum seneye bolummn turkcesne gecmk icn tercih yapcm devamszlktn kalrsm tercih yapmzmsm dogru mdr

  Cevapla
 15. ayşe

  Merhaba ben hukuk fakültesi mezunuyum yüksek lisans yapmak istiyorum Çukurova Üni de yadyodan aldığımız sınav puanının da yüksek lisans için geçerli olabileceği yazıyor acaba bu konuda herhangi bir bilginiz var mı?

  Cevapla
 16. Figen

  Merhabalar ben ikinci öğretim biyomedikal müh yazdım hazırlık varmı varsa muafiyet sınavında reading writing oluyormu.kolaylik zorluk derecesi nasıldır. Son olarakta geçme notu nedir hocalar çok zorlarmı

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.