Gönül Bağları Projesi

Lise ve üniversite öğrencilerini gönül bağları ile sosyal ve kültürel hayata bağlayan proje.
Proje Gönüllü Başvuru Formu: www.cukonseyi.com/basvuru

Gönül Bağları Projesi, Adana’mıza göçle gelen mahallelerde okuyan, ekonomik durumları zayıf, derslerinde başarılı lise öğrencileri seçilmesi ve bu öğrencilerin üniversite öğrencileriyle birlikte sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılması sonucunda toplumla bütünleşmelerini sağlamayı amaçlayan bir projedir.

Projeye katılan gönüllü üniversite öğrencilerine izcilik il temsilciği tarafından izcilik eğitimi verilecektir. Her üniversite öğrencisine 2 tane kardeş öğrenci verilerek ilerleyen dönemlerde kamplar kurulacak, geziler yapılacak, sinemaya gidilecek ve birçok eğlenceli aktivitelere birlikte katılması sağlanacaktır. Böylece lise öğrencilerine iyi bir rol model olan abi ve ablalar sayesinde gençlerin sıkıntıları paylaşılarak onların topluma yararlı bireyler olması sağlanacak, iyi bir üniversite öğrencisi olması yolunda emin adamlarla ilerleyebilecektir.

Proje Süresi : 5 Ay

Proje Hedefi: Çanakkale, İstanbul,Bursa ve Ankara gibi önemli mekanların gezdirilerek birlik ve beraberlik bilinci kazanması sağlanacak , iyi bir üniversite öğrencisi modeli çizilerek gençlerin üniversite okuması hedefi güçlendirilecek, yapılacak faaliyetler ile bireylerin sosyal hayata adaptasyonu arttırılacaktır.

Proje Ortakları:
Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Adana Gençlik Spor İl Müdürlüğü
Adana Emniyet Müdürlüğü

Projede 27 Üniversite, 54 lise öğrencisi yer alacaktır.

Gönül Bağları Projesinde yer almak isteyen arkadaşlarımız www.cukonseyi.com/basvuru adresinden projeye başvuru yapabilir.

Facebook Etkinlik Linki: http://www.facebook.com/events/475867062473444/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.