Öğrenci Konseyi’nden Birliktelik Mesajı

Son günlerde Üniversitemizde, belirli guruplar tarafından planlanan, öğrenci arkadaşlarımızın huzurunu bozma ve ancak bu kargaşa ortamında yaşatabildikleri fikir ve eylemlerine zemin oluşturma çabalarını izliyoruz.

Öğrenci olarak addetmekten geri durduğumuz, üniversitemizi bilim yuvası olarak görmeyip, eğitim almak öğrenim görmek gibi bir gündemleri olmaksızın kampüs içerisinde huzur bozucu eylemlerin odağı haline gelmiş ‘profesyonel eylemciler’ bugün de amaçları olan kargaşa ortamını oluşturma girişiminde bulunmuşlardır.

Şu çok iyi bilinmelidir; herkesin fikrini ve düşüncesini ifade etmekte özgür olduğu bu ortamların, bu özgürlüklerin belli bir kanunu, nizamı vardır ve herkes bu kanunlara riayet etmek zorundadır. Barış, huzur ve sakinlik ortamının bu ve benzeri olaylar ile sona erdirilmeye çalışılmasına ve çakılmak istenen kıvılcıma karşı tüm öğrenci arkadaşlarımızı duyarlı davranmaya davet ediyorum.

Uzun süredir yaşanmayan bu üzücü olayların tekrarlanmamasını umuyoruz. Çukurova Üniversitemiz de Ülkemiz de hepimizin; BİRiz BİRlikteyiz. Saygılarımızla

48 bin öğrencinin resmi temsilcisi Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi

cukonseyilogo

 

Öğrenci Konseyi’nden Birliktelik Mesajı” hakkında 1 yorum

  1. sağlık sitesi

    Üniversite yıllarında iken bu tür konuları srekli takip eder, bu konularla ilgili bilgilendirme makaleleri okurdum. Şimdi biranda o yıllara geri döndüm okuyunca:)

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.