YÖK Başkanımızla Buluştuk


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, Konya’da 19 üniversitenin rektörü ve öğrenci konsey başkanlarıyla biraraya geldi.

Göreve geldikten sonra bölgesel toplantılar yaparak tüm öğrenci konseyi başkanları ile rektörlerden önce görüşüp üniversitelerin sorunları hakkında bilgi alışverişi yapan başkan Çetinsaya, tüm bölgesel toplantıları tamamladıktan sonra fikirlerini ve politikalarını tüm kamuoyuna duyuracağını belirtti.

Türkiye Öğrenci Konseyi yönetim kurulu üyesi olan Çukurova Öğrenci Konseyi başkanı Ahmet Serdar TAT, İstanbul’daki toplantının ardından Konya’daki bölgesel toplantıda da YÖK başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’ya üniversitemiz öğrencilerinin sorunlarını ve isteklerini iletti.

  • Yaz okulunda açılmayan dersler için bütünleme sınavı olması,

  • 2.öğretimlerin yaz okulunda harçlarının farklı olmaması gerektiği,

  • Erasmus ile yurtdışına giden ögrenci sayısının artırılması,

  • Sektör derslerinin konulması

Gibi başlıkların yanı sıra üniversitemizin genel sorunlarını toplantıda gündeme getirildi. YÖK başkanımız getirilen önerilerin bir çoğuna sıcak baktığını belirtirken, tüm konsey başkanları ve rektörlerle görüştükten sonra yeni dönem politikalarını açıklayacağını belirtti.

 

 

YÖK Başkanımızla Buluştuk” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: 2. Öğretim Yaz Okulu Ücretleri | Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi

  2. Geri izleme: Öğrenci Konseyimizin Bir Talebi Daha Kararlaştırıldı: Bütün Öğrencilerimize Bütünleme Hakkı | Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.